Головна » Audi A4, BMW 3 чи Mercedes C з пробігом: що надійніше за статистикою ADAC 2015-2022 років і скільки коштують 2017 рік на AUTO.RIA

Audi A4, BMW 3 чи Mercedes C з пробігом: що надійніше за статистикою ADAC 2015-2022 років і скільки коштують 2017 рік на AUTO.RIA

від Кравчук Георгій
0 коментарі
Audi і BMW: два седани поруч на гравійному майданчику

Три німецькі седани середнього класу з пробігом конкурують за одного покупця, і суперечка «що надійніше» зазвичай зводиться до особистого досвіду. Ми взяли дві речі, які можна порахувати: статистику поломок ADAC за 2024 рік для автомобілів 2015-2022 років першої реєстрації і ціни на AUTO.RIA на один і той самий 2017 рік випуску. Це не повна картина (ADAC рахує лише поломки, через які авто не поїхало, а ціни - перша сторінка видачі), але це дані, а не враження. Де далі йде наша інтерпретація, це позначено.

Якщо коротко

  • За ADAC Audi A4 має найменше поломок на 1 000 авто в шести з восьми когорт першої реєстрації 2015-2022: у когорті 2016 року попереду BMW 3 (6,4 проти 7,0), у 2020 - Mercedes C (2,5 проти 2,6). Mercedes C помітно гірший у когортах 2015-2018 років (8,1-11,4 проти 4,3-7,6 у A4).
  • Для когорт 2019-2022 років усі три в межах 0,4-5,3 поломки на 1 000, але Mercedes C у 2021-2022 роках гірший за обох (3,1 і 3,7 проти 1,3 і 0,4 у A4); різниця між марками в одній когорті менша, ніж між когортами 2022 і 2015 років однієї моделі.
  • Ціни 2017 року на AUTO.RIA (10.10.2026): Audi A4 B9 - 13 900-22 000 доларів, BMW 3 (F30) - 11 990-19 500, Mercedes C (W205) - 15 800-35 000; у вибірці Mercedes вищі межі цін, внесок комплектацій ми не рахували.
  • Наша інтерпретація: для бюджетного входу в клас найдешевший BMW 3 2017 року, найнижчий показник ADAC у більшості когорт має A4, а новіший C-Class (2019 року і далі) має показники, ближчі до конкурентів, хоча у когортах 2021-2022 років вони все одно вищі.

Що рахує ADAC і як читати цифри

ADAC Pannenstatistik - це кількість технічних випадків, коли автомобіль не міг продовжити рух і його обслуговувала дорожня допомога німецького автоклубу, на 1 000 зареєстрованих автомобілів моделі за календарний рік, розбита за роком першої реєстрації (EZ). У звіті 2025 року (PDF) з даними за 2024 рік є рядки для всіх трьох моделей у середньому класі. Важливі межі методики: не враховуються виклики через сервіси виробників, проколи шин і зупинки з вини водія; найчастіша причина загалом у статистиці - акумулятор; гарантійних ремонтів у дилера, збоїв електроніки без зупинки і дорогих, але планових замін тут не видно. Як ми працюємо з цією статистикою і що вона каже про інші класи, ми пояснювали в огляді найнадійніших авто 2026 за ADAC.

Модель EZ 2022 EZ 2021 EZ 2020 EZ 2019 EZ 2018 EZ 2017 EZ 2016 EZ 2015
Audi A4 0,4 1,3 2,6 3,7 4,3 4,9 7,0 7,6
BMW 3 1,2 1,6 3,2 5,3 5,4 6,0 6,4 9,1
Mercedes-Benz C 3,7 3,1 2,5 4,1 8,1 9,1 8,2 11,4

Читати треба за стовпчиками: у кожній когорті першої реєстрації порівнюються авто однакового віку. Audi A4 найкраща у шести когортах з восьми: у 2016 році попереду BMW 3 (6,4 проти 7,0), у 2020 - Mercedes C (2,5 проти 2,6). Різниця стає помітною для когорт 2018 року і старших: A4 2015 року - 7,6 поломки на 1 000, BMW 3 - 9,1, Mercedes C - 11,4. BMW 3 у семи когортах має на 0,3-1,6 більше за A4, а у 2016 - на 0,6 менше, тобто ці дві моделі близькі. Когорти можуть охоплювати різні покоління моделей, не лише B9, F30 і W205.

Наша інтерпретація, а не висновок ADAC: на цифри може впливати склад версій, які продавались у Німеччині, і внесок окремих типів двигунів тут не встановлено; тому для України, куди значна частина цих авто приїздить зі США з бензиновими моторами, перенесення буде приблизним.

Скільки коштує 2017 рік на AUTO.RIA

Щоб порівняння було чесним, ми взяли один рік випуску і першу сторінку видачі 10 жовтня 2026 року; кількість оголошень стосується всієї видачі, а ціни - лише першої сторінки. Пропозиція A4 і BMW 3 цього року у кілька разів більша, ніж C-Class, але кількість оголошень показує пропозицію, а не швидкість продажу.

Модель, рік Оголошень Ціна, доларів Що у вибірці Джерело
Audi A4 B9, 2017 понад 270 13 900-22 000 2.0 TFSI 190 к.с. 82-150 тис. км - 13 900-20 000; 2.0 TFSI 252 к.с. - 16 800-17 600; 2.0 TDI 240 тис. км - 15 440 AUTO.RIA
BMW 3 F30, 2017 211 11 990-19 500 330i 252 к.с. і 320i 184 к.с., 98-264 тис. км, переважно імпорт зі США; частину оголошень позначено ДТП AUTO.RIA
Mercedes C W205, 2017 понад 60 15 800-35 000 C200 і C300 131-190 тис. км - 15 800-22 800; C220d 103 тис. км - 24 900; C43 AMG - 27 000 AUTO.RIA

Загальні діапазони по поколіннях того ж дня: A4 B9 2016-2019 - 10 950-23 100 доларів (понад 900 оголошень), BMW 3 F30 2012-2019 - 8 999-15 500 на першій сторінці (понад 800 оголошень), Mercedes C W205 2014-2021 - 13 500-28 500 (близько 300). Як авто втрачають ціну з роками, ми розбирали у статті про те, які авто найкраще тримають ціну.

Зведена таблиця: що виграє за кожним критерієм

Критерій Audi A4 BMW 3 Mercedes C Хто виграє
Поломки на 1 000 (ADAC, EZ 2017) 4,9 6,0 9,1 A4
Поломки на 1 000 (ADAC, EZ 2020) 2,6 3,2 2,5 Mercedes C, різниця мінімальна
Ціна 2017 року, нижня межа вибірки 13 900 11 990 15 800 BMW 3
Оголошень 2017 року понад 270 211 понад 60 A4 за кількістю пропозицій
Версії, що згадуються у вибірці 2.0 TFSI 190/252 к.с., S tronic 330i / 320i, Steptronic, імпорт зі США C200 / C300, 7G або 9G-Tronic залежить від потреб

Що про надійність кажуть профільні огляди

Порівняльний огляд autocentre.ua стосується попередніх поколінь цих моделей (там у BMW відзначали чутливість моторів до перегріву, у Mercedes - зауваження до електроніки, в Audi - дорогу ходову частину) і не доводить типових несправностей новіших авто. Для когорт 2015-2022 років ми не маємо українського огляду з порівнянням, тому обмежуємось статистикою ADAC і цінами; типові проблеми самої A4 B9 ми розібрали окремо, а для BMW 3 F30 і Mercedes C W205 плануємо такі ж розбори.

Як обирати між трьома

Це наші висновки з наведених даних, а не рекомендація конкретного авто.

  • Найнижчий показник ADAC у більшості когорт: Audi A4 (для 2017 року - 4,9 проти 6,0 і 9,1), крім 2016, де попереду BMW 3, і 2020, де попереду Mercedes C.
  • Найдешевший вхід у клас: BMW 3 2017 року від 11 990 доларів, але у вибірці багато імпорту зі США, тому бюджет огляду і перевірки документів важливіший за економію на ціні.
  • Mercedes C: у когорті 2020 року він найкращий, у 2019 - між A4 і BMW, у 2021-2022 - гірший за обох, а в 2015-2018 - помітно гірший. Порівнювати ціни треба з урахуванням комплектації і стану, чого наша вибірка не дозволяє.
  • Незалежно від марки: огляд на підйомнику, діагностика і перевірка історії за маршрутом із семи етапів зменшують ризик непередбачених витрат.

Часті запитання

Чи означає статистика ADAC, що Mercedes C ненадійний?

Ні. Вона означає, що серед авто 2015-2018 років першої реєстрації C-Class частіше за A4 і BMW 3 потребував дорожньої допомоги в Німеччині у 2024 році: 8,1-11,4 поломки на 1 000. Для когорт 2019-2022 років різниця менша, а у 2020 році C-Class навіть найкращий.

Чому BMW 3 2017 року дешевший за A4?

У вибірці AUTO.RIA багато авто зі США з великими пробігами; без зіставлення стану і комплектації причину різниці встановити не можна.

Чи можна переносити німецькі цифри на Україну?

Лише приблизно: структура версій і умови експлуатації різні. Але ADAC - одне з небагатьох відкритих джерел статистики з розбивкою за моделлю і роком першої реєстрації, тому як орієнтир вона корисніша за відгуки.

Чому A4 лишається популярним вибором на вторинному ринку і на що дивитись під час вибору між кількома екземплярами, ми пояснювали в матеріалі Audi A4 з пробігом: чому досі має попит; тут ми порівняли її з прямими конкурентами на цифрах.

Вам також може сподобатися