Зміст
Audi A4 з індексом B9 (пʼяте покоління A4: продажі з 2015 року, рестайлінг 2019) - це вже інша машина, ніж B8: нова платформа, менша маса, інші мотори і 7-ступінчастий робот S tronic замість варіатора. На вторинному ринку України 10 жовтня 2026 року AUTO.RIA показував понад 900 дорестайлінгових B9 і понад 300 рестайлінгових. Нижче - що саме змінилось, які двигуни й коробки трапляються, що про їхні слабкі місця пишуть профільні джерела, і скільки це коштує. Там, де далі йде наша порада, а не дані джерела, це позначено.
Якщо коротко
- Що дав B9: за тест-драйвом autocentre.ua (2016) кузов став довшим на 25 мм і ширшим на 16 мм, база - на 12 мм, маса зменшилась у середньому на 120 кг (за даними Audi - до 120 кг залежно від версії), коефіцієнт лобового опору - 0,23 у кращій версії.
- Мотори на старті: 1.4 TFSI 150 к.с., 2.0 TFSI 190 і 252 к.с., дизелі 2.0 TDI і 3.0 TDI; коробка - 7-ступінчастий S tronic, quattro - зі старшими версіями.
- Типові проблеми 2.0 TFSI за гідом europremiumparts.com (2025): течі помпи і термостата з пластикових корпусів, нагар на впускних клапанах, брязкіт вейстгейта, витрата оливи менша, ніж у B8, але не нульова.
- S tronic той самий гід радить обслуговувати кожні 40 000 миль (близько 64 000 км); це порада постачальника запчастин, а не заводський регламент.
- Ціни AUTO.RIA (10.10.2026): дорестайлінг 2016-2019 років - від 10 950 до 23 100 доларів на першій сторінці, 2017 рік - 13 900-22 000; рестайлінг 2019-2024 - від 20 750 до 44 999.
Що змінилось порівняно з B8
| Що | B9 | Що це означає для власника | Джерело |
|---|---|---|---|
| Платформа | MLB другого покоління; кузов 4 726 × 1 842 × 1 427 мм | Довший на 25 мм, ширший на 16 мм, база +12 мм | autocentre.ua |
| Маса | У середньому на 120 кг менша за тест-драйвом; Audi пише «до 120 кг» залежно від версії | Краща динаміка і витрата за тієї ж потужності | autocentre.ua |
| Аеродинаміка | Коефіцієнт 0,23 (залежить від версії) | Менша витрата на трасі | autocentre.ua |
| Мотор тестового авто | 2.0 TFSI 190 к.с., 320 Нм | Розгін до 100 км/год 7,3 с, заявлена витрата 4,3-6,4 л/100 км; початковий бензиновий у лінійці - 1.4 TFSI 150 к.с. | autocentre.ua |
| Коробка | 7-ступінчастий S tronic | Варіатор Multitronic у B9 не застосовується | autocentre.ua |
| Багажник | 480 / 965 л (седан) | Обʼєм 480 л такий самий, як у B8 | autocentre.ua |
Слабкі місця, які відзначив тест-драйв: консервативний профіль, високий тунель і консоль, що заважають середньому пасажиру ззаду, і той самий обʼєм багажника. Стартова ціна нової A4 в Україні на початку 2016 року становила 1 043 721 грн, тестовий автомобіль - 1 133 412 грн; це орієнтир для порівняння з сьогоднішніми цінами вживаних B9.
Двигуни і коробки за роками
Лінійку на старті наводимо за тест-драйвом autocentre.ua, рестайлінгові позначення і потужності - за європейськими прес-матеріалами та каталогами Audi; точну версію конкретного авто звіряйте за VIN, бо в різних країнах і модельних роках потужність одного й того самого мотора відрізнялась, а рік реєстрації сам по собі не гарантує MHEV.
| Двигун | Потужність, к.с. | Роки | Примітка |
|---|---|---|---|
| 1.4 TFSI | 150 | стартова лінійка 2015 року | Початковий бензиновий мотор |
| 2.0 TFSI | 190 / 252 | стартова лінійка 2015 року | 252 к.с. пропонувався з quattro |
| 2.0 TDI | 150 / 190 | стартова лінійка 2015 року | Наша порада: перевіряти сажовий фільтр і систему AdBlue |
| 3.0 TDI V6 | 218 / 272 | стартова лінійка 2015 року | 272 к.с. - з 8-ступінчастим Tiptronic, 218 к.с. - з S tronic |
| 35 / 40 / 45 TFSI | 150 / 190 або 204 / 245 або 265 | рестайлінг з 2019 | Позначення за потужністю Audi впроваджувала з 2017-2018 років; європейський 40 TFSI отримав 12-вольтовий мʼякий гібрид (MHEV) при оновленні 2019 року; пізніше 40 TFSI - 204, 45 TFSI - 265 к.с. |
| 30 / 35 / 40 TDI | 136 / 163 / 190 або 204 | рестайлінг з 2019 | Рестайлінгові дизелі; 40 TDI пізніше отримав 204 к.с. |
Коробки: 6-ступінчаста механіка, 7-ступінчастий S tronic на більшості авто, а на стартовому 3.0 TDI 272 к.с. - 8-ступінчастий Tiptronic. За тест-драйвом autocentre.ua, повний привід у 2016 році пропонували з 252-сильним мотором; того ж року Audi представила quattro ultra - систему, яка відʼєднує задню вісь і підключає її завчасно за прогнозом зчеплення, спершу на A4 allroad, згодом на окремих інших версіях.
Типові проблеми B9: що пишуть джерела
Основне джерело тут - гід з купівлі вживаних A4/S4/RS4 B9 від канадського постачальника запчастин europremiumparts.com (23 листопада 2025 року); він стосується насамперед ринку Північної Америки і бензинових моторів. Окремих перевірених оглядів про дизелі B9 в українських джерелах ми не знайшли, тому для 2.0 TDI наводимо лише загальні місця перевірки.
| Вузол | Що пише джерело | Як перевірити на огляді | Джерело |
|---|---|---|---|
| Помпа і термостат | Течі з пластикових корпусів помпи і термостата | Сліди антифризу під кожухом, рівень у бачку, запах у салоні після прогріву | europremiumparts.com |
| Витрата оливи | Менша, ніж у B8, але не усунута повністю | Рівень на щупі або в меню, запитати про доливання | europremiumparts.com |
| Нагар на впускних клапанах | Типово для моторів з безпосереднім упорскуванням | Наша порада щодо ознак: нерівний холостий хід, втрата тяги | europremiumparts.com |
| Вейстгейт і привод турбіни | Брязкіт вейстгейта, помилки електричного актуатора | Торохтіння на холостому ходу, коди помилок | europremiumparts.com |
| S tronic | Гід радить міняти оливу кожні 40 000 миль; окремих даних про відмови мехатроніка саме на A4 B9 у зібраному витягу немає (згадка про S4 стосується іншої коробки) | Наша порада: ривки на малій швидкості, затримки під час паркування, історія заміни оливи | europremiumparts.com |
| MMI і цифрова панель | Зависання MMI і збої програмного забезпечення | Наша порада: перевірити всі функції на огляді | europremiumparts.com |
Підсумок самого гіда простий: обирати авто з одним власником і повною дилерською історією. Наша порада до цього: для авто зі США перевіряти не лише сервісну історію, а й звіти аукціонів.
Скільки коштує B9 в Україні
Дані - перша сторінка видачі AUTO.RIA 10 жовтня 2026 року, тобто орієнтир, а не середня ринкова ціна. Для порівняння: дорестайлінговий B8 того ж дня коштував 7 300-12 500 доларів.
| Що шукали | Оголошень | Ціна, доларів | Типові варіанти у вибірці | Джерело |
|---|---|---|---|---|
| Дорестайлінг 2016-2019, усі версії | понад 900 | 10 950-23 100 | 2.0 TFSI 252 к.с. 2016 року зі 119-230 тис. км - 10 950-20 000; 2.0 TFSI 190 к.с. 2018-2019 зі 110-124 тис. км - 16 400-22 500; 2.0 TDI 190 к.с. 2018 року зі 132 тис. км - 23 100 | AUTO.RIA, B9 |
| 2017 рік | понад 270 | 13 900-22 000 | 2.0 TFSI 190 к.с. 82-150 тис. км - 13 900-20 000; 252 к.с. 87-147 тис. км - 16 800-17 599; 2.0 TDI 240 тис. км - 15 440 | AUTO.RIA, 2017 |
| Рестайлінг 2019-2024, усі версії | понад 320 | 20 750-45 000 | 2020 року 59-74 тис. км - 22 900-27 500; 2022-2023 - 25 333-32 900; MHEV 2024 року з пробігом 1 000 км - 44 999 | AUTO.RIA, B9 FL |
Частина B9 у вибірці - імпорт зі США; для такого авто перевіряйте аукціонну історію. Як рахувати повну вартість такого лота від аукціону до реєстрації, ми показували на прикладі авто з США до 20 000 доларів, а ставки і формулу - у статті про розмитнення авто у 2026 році.
Що перевіряти перед купівлею B9
- Система охолодження: сліди течі навколо помпи і термостата, рівень антифризу, історія заміни корпусу (одна з описаних у гіді europremiumparts.com проблем 2.0 TFSI).
- S tronic: коли міняли оливу і фільтр, чи є ривки на малій швидкості й затримки під час маневрування; на діагностиці - помилки блока коробки.
- Електроніка: MMI і цифрова панель, де гід відзначає зависання і збої ПЗ; камери й асистенти - наша порада перевірити.
- Дизелі: наша порада - перевірити стан сажового фільтра і системи AdBlue сканером; перевірених українських даних про типові поломки 2.0 TDI B9 ми не знайшли.
- Історія: для імпорту зі США - звіт аукціону і фото пошкоджень; для європейських авто - сервісна книжка. Загальний порядок огляду - у маршруті перевірки авто перед покупкою.
Про те, як влаштована система AdBlue на дизелях, скільки реагенту йде на 1 000 км і чому після порожнього бака авто не заведеться, ми написали окремо: AdBlue: витрата і блокування запуску.
Часті запитання
Чим B9 кращий за B8 для покупця вживаного авто?
Легший кузов, економічніші мотори і робот S tronic замість варіатора; витрата оливи у 2.0 TFSI за гідом europremiumparts.com менша, ніж у B8, хоч і не нульова. У наведених вибірках B9 помітно дорожчий: 13 900-22 000 доларів за 2017 рік проти 8 000-15 000 за B8 2011 року, хоча діапазони частково перетинаються.
Чи є у B9 проблема ланцюга ГРМ, як у B8?
У зібраному нами витягу з гіда europremiumparts.com ланцюг не згадується; описані там проблеми 2.0 TFSI B9 - помпа і термостат, витрата оливи, нагар і вейстгейт. Це не означає, що привід ГРМ не треба перевіряти.
Який рік B9 обирати?
Це редакційна гіпотеза, а не висновок з даних: дорестайлінгові 2017-2019 років у вибірці коштують 13 900-22 500 доларів, рестайлінгові - від 20 750, а 2020 року - від 22 900, тобто за новішу електроніку і мʼякий гібрид доплата помірна; що вигідніше, залежить від конкретного авто.
Про те, чому A4 загалом тримає попит на вторинному ринку і як порівнювати між собою кілька машин з різною історією, ми писали в матеріалі Audi A4 з пробігом: чому досі має попит; тут ми зосередились на одному поколінні.