Головна » Audi A4 B8 (2008-2015) до 12 000 доларів: двигуни TFSI і TDI, ланцюг ГРМ і витрата оливи, ціни AUTO.RIA і що перевіряти перед покупкою

Audi A4 B8 (2008-2015) до 12 000 доларів: двигуни TFSI і TDI, ланцюг ГРМ і витрата оливи, ціни AUTO.RIA і що перевіряти перед покупкою

від Кравчук Георгій
0 коментарі
Audi A4 з пробігом: сірий седан на міській вулиці

Audi A4 з індексом B8 (четверте покоління A4: дебют 2007 року, модельні роки 2008-2015, рестайлінг 2012) - модель із сотнями оголошень на вторинному ринку України: 10 жовтня 2026 року AUTO.RIA показував понад 500 оголошень про дорестайлінгові седани і 788 про рестайлінгові. Пропозиції до 12 000 доларів є в кожній групі, але між ними величезна різниця в ризиках: бензинові TFSI з ланцюгом ГРМ, дизелі 2.0 TDI з пасом, варіатор Multitronic, робот S tronic і класичний автомат Tiptronic. Нижче - що саме продається за ці гроші, що відомо про типові поломки з двох оглядів autocentre.ua (2023 і 2026 років) та порадників сервісів, і що перевіряти на огляді. Де далі йде наша порада, а не дані джерела, це позначено.

Якщо коротко

  • За 12 000 доларів у зафіксованій видачі AUTO.RIA є дорестайлінгові B8 2008-2011 років і частина рестайлінгових 2012-2015 років; показані дизелі 2015 року дорожчі за бюджет, тоді як серед дизелів 2013 року діапазон починається з 9 700 доларів. Частку таких машин і залежність ціни від пробігу ми не рахували.
  • Бензинові 1.8 і 2.0 TFSI: за оглядом autocentre.ua (2026) слабке місце - ланцюг ГРМ і його гідронатягувач, проблеми можливі з 70-100 тис. км (це не гарантований ресурс), плюс орієнтир витрати оливи близько 0,5 л на 1 000 км, який не є нормою для кожного двигуна.
  • 2.0 TDI той самий огляд називає найнадійнішим двигуном покоління; привід ГРМ тут пасовий; експерт completecar.ie для A4 2014 року наводив інтервал 210 000 км, у місті раніше, але регламент конкретного двигуна треба звіряти окремо.
  • Коробки: autocentre.ua відносить Multitronic нового покоління і Tiptronic до найбезпроблемніших, а в S tronic відзначає ненадійний мехатронік. Наша порада: будь-яку з них перевіряти за історією заміни оливи.
  • Підвіска за тим самим оглядом: стійки стабілізатора близько 60 тис. км, гідравлічні сайлентблоки близько 80 тис., важелі близько 100 тис. км; для двомасового маховика в огляді наведено 1 000 євро без уточнення складу витрат.

Що реально продається до 12 000 доларів

Ціни нижче - з першої сторінки видачі AUTO.RIA 10 жовтня 2026 року; це не середні ринкові, а те, що видно покупцеві одразу. Для дорестайлінгових 2.0 TDI з автоматом вибірка маленька, тому її діапазон не варто сприймати як норму.

Що шукали Оголошень Ціна, доларів Типові варіанти у вибірці Джерело
Дорестайлінг B8, седан, усі версії понад 500 7 300-12 500 2008-2011, 160-334 тис. км AUTO.RIA, B8
2011 рік, усі кузови понад 150 8 000-15 000 2.0 TFSI 211 к.с. quattro 190-280 тис. км - 8 000-9 900; 2.0 TDI 143/170 к.с. 190-261 тис. км - 11 100-11 400 AUTO.RIA, 2011
2.0 TFSI з автоматом, дорестайлінг понад 25 6 600-12 700 2009-2012, 157-338 тис. км; у частині оголошень вказано варіатор або Tiptronic AUTO.RIA, 2.0 TFSI AT
2.0 TDI з автоматом, дорестайлінг понад 9 6 700-11 100 2008-2011, 206-410 тис. км AUTO.RIA, 2.0 TDI AT
Рестайлінг B8 (2012-2015), усі версії 788 7 900-18 600 2012-2015 2.0 TFSI 110-255 тис. км - 9 700-13 700; 2.0 TDI 2015 року - 14 600-15 500 AUTO.RIA, B8 FL
2013 рік, рестайлінг понад 210 9 500-19 999 Бензин 111-170 тис. км - 10 800-12 900; дизель 149-340 тис. км - 9 700-15 000 AUTO.RIA, 2013

Висновок із таблиці: у 12 000 доларів у зафіксованій видачі вкладаються дорестайлінгові B8 різних версій і частина рестайлінгових 2012-2015 років; частку таких пропозицій і залежність ціни від пробігу ми не рахували. Показані дизелі 2015 року коштують 14 600-15 500 доларів, тобто поза бюджетом. Окрему добірку для меншого бюджету ми робили у статті авто до 10 000 доларів.

Двигуни B8: що з ними відомо

Лінійку і потужності наводимо за оглядами autocentre.ua (версія 2.0 TFSI 180 к.с. - за каталогами Audi); це не повна лінійка рестайлінгу, бо після 2012 року частина моторів отримала інші варіанти потужності, тому конкретну версію краще звіряти за VIN.

Двигун Потужність, к.с. Що пишуть джерела Джерело
1.8 TFSI 120 / 160 Ланцюг ГРМ і гідронатягувач: проблеми з 70-100 тис. км; підвищена витрата оливи autocentre.ua, 2026
2.0 TFSI 211 (була і версія 180) Те саме слабке місце ГРМ; орієнтир витрати оливи близько 0,5 л на 1 000 км autocentre.ua, 2026, AUTO.RIA
3.2 FSI V6 265 У зібраному витягу огляду окремих зауважень немає autocentre.ua, 2023
2.0 TDI 120 / 143 / 170 Огляд називає його найнадійнішим мотором покоління; привід ГРМ пасовий autocentre.ua, 2026
2.7 TDI V6 190 Лише дорестайлінгові авто autocentre.ua, 2023
3.0 TDI V6 239 Відмови заслінок впускних колекторів autocentre.ua, 2026

Ланцюг ГРМ на TFSI: головний ризик бензинових версій

Огляд autocentre.ua 2026 року формулює це прямо: слабке місце всіх бензинових TFSI - привід ГРМ, де відзначене передчасне розтягування ланцюга і поломка гідронатягувача на пробігах від 70 до 100 тис. км, а розтягнутий ланцюг загрожує проскакуванням і зустріччю клапанів із поршнями. Про те, що після рестайлінгу проблема зникла, в українських оглядах прямих підтверджень немає, тому наша порада однакова для будь-якого року: на огляді слухати мотор на холодному двигуні (металевий шурхіт у перші секунди після запуску), запитувати документи про заміну ланцюга і натягувача, а на діагностиці перевіряти фази газорозподілу сканером.

Друга особливість TFSI - витрата оливи. Той самий огляд наводить орієнтир близько 0,5 л на 1 000 км і називає бензинові «двійки» схильними до підвищеної витрати оливи; це не норма для кожного двигуна. Для покупця це означає: перевірити рівень оливи передбаченим виробником способом (щупом або через електронний індикатор), а в розмові з продавцем - як часто він доливає.

2.0 TDI: пас, маховик і міський режим

Дизель 2.0 TDI огляд autocentre.ua називає оптимальним за тягою, витратою і надійністю. Його привід ГРМ - пасовий; експерт completecar.ie у 2017 році відповів власнику A4 2014 року, що для 2.0 TDI цього віку інтервал заміни становить 210 000 км, але радив міняти раніше при переважно міській експлуатації з частими зупинками. Офіційного документа Audi з інтервалом саме для цього коду двигуна у відкритому доступі ми не знайшли, тому на практиці орієнтуйтесь на сервісну книжку конкретного авто і на вік паса, а не лише на пробіг.

Французький порадник carverif.fr (оновлення 23 вересня 2026 року) для версії 143 к.с. виділяє двомасовий маховик після 120 тис. км (у Франції заміна разом зі зчепленням - 1 200-1 800 євро), схильний до забруднення клапан EGR (200-600 євро) і чутливі до якості пального форсунки після 150 тис. км. Ціни європейські, в Україні вони інші, але перелік вузлів для перевірки той самий.

Коробки: Multitronic, S tronic чи Tiptronic

Коробка Де стоїть Що пишуть джерела і що перевіряти Джерело
Механічна 6-ст. Залежно від двигуна, року і ринку У зібраних витягах оглядів окремих зауважень немає; перевіряти зчеплення і двомасовий маховик autocentre.ua
Multitronic (варіатор) Передній привід autocentre.ua відносить варіатор нового покоління до найбезпроблемніших; наша порада - історія заміни оливи і тест на ривки під час розгону autocentre.ua, 2026
S tronic 7-ст. (робот) quattro Ненадійний блок керування «мехатронік» autocentre.ua, 2026
Tiptronic (гідромеханічний автомат) quattro, зокрема 2.0 TFSI і V6; кількість передач залежить від року та ринку Огляд називає його безпроблемним autocentre.ua, 2026

Статистики відмов по коробках у нас немає, тому наша порада практична: для будь-якої автоматичної коробки B8 запитувати, коли і чим міняли оливу, а на тест-драйві звертати увагу на ривки під час рушання, затримки при перемиканні та помилки в блоці коробки на діагностиці.

Що перевіряти на огляді: редакційний чекліст на основі описаних ризиків

Пункти нижче складені нами на основі ризиків, описаних в оглядах autocentre.ua і порадниках, а порядок огляду загалом (документи, кузов, підйомник, діагностика, тест-драйв) ми описали в маршруті перевірки авто перед покупкою.

Вузол Як перевірити Чому це важливо
Ланцюг ГРМ і натягувач (TFSI) Холодний запуск, діагностика фаз, документи про заміну Проскакування ланцюга може серйозно пошкодити двигун
Витрата оливи (TFSI) Рівень оливи, запитати про доливання, оглянути свічки Орієнтир огляду - 0,5 л на 1 000 км, не норма для кожного двигуна
Пас ГРМ і помпа (TDI) Дата і пробіг останньої заміни в документах Порадник наводить 210 000 км для A4 2014 року; регламент конкретного двигуна звірити окремо
Двомасовий маховик Вібрації і брязкіт на холостому ходу, під час рушання В огляді autocentre.ua наведено 1 000 євро; склад витрат не уточнено
Коробка Історія заміни оливи, ривки, помилки блока Мехатронік S tronic, варіатор без обслуговування
Підвіска Стук на дрібних нерівностях, люфти на підйомнику Стійки стабілізатора ~60, сайлентблоки ~80, важелі ~100 тис. км
Світлодіодна оптика Чи все світиться, чи немає помилок Огляд попереджає про дорогий ремонт LED-приладів
Салон Стан шкіри на водійському сидінні За оглядом шкіра зношується на 100-150 тис. км: непряма ознака пробігу, не доказ

Який B8 до 12 000 доларів обирати

Це наші висновки з джерел вище, а не рекомендація конкретної машини.

  • Траса і великі пробіги: 2.0 TDI 143 або 170 к.с. з механікою або Multitronic і повною історією заміни паса та оливи. У вибірці до бюджету потрапляють дорестайлінгові 2008-2011 років із пробігами 190-410 тис. км, тому стан маховика і форсунок важливіший за рік.
  • Місто і бензин: 1.8 або 2.0 TFSI лише з документами про заміну ланцюга або з грошовим резервом на неї; рестайлінгові 2012-2015 років у вибірці коштують 9 700-13 700 доларів.
  • Повний привід: quattro з Tiptronic огляд autocentre.ua рекомендує; S tronic - із застереженням про мехатронік.
  • Універсал Avant у вибірках 2011 і 2013 років трапляється поруч із седанами; чим вони відрізняються для покупця, ми розбирали в статті седан чи універсал.

Часті запитання

Ланцюг чи пас на Audi A4 B8?

Бензинові TFSI - ланцюг ГРМ із гідронатягувачем, і саме він є головним ризиком за оглядом autocentre.ua. Дизелі 2.0 TDI - пас; доцільність одночасної заміни роликів і помпи визначають за регламентом і станом.

Чи варто брати B8 із пробігом понад 250 тис. км?

У вибірці AUTO.RIA такі пробіги трапляються в багатьох оголошеннях до 10 000 доларів. Наша порада: пробіг сам по собі не вирок, якщо є документи про ланцюг або пас, маховик і коробку; без документів закладайте резерв на ці вузли.

Чи надійний Multitronic?

autocentre.ua відносить варіатор нового покоління до безпроблемних. Наша порада: варіатор не пробачає відсутності обслуговування, тому вирішує історія заміни оливи.

Чому ця модель досі має попит і як порівнювати між собою кілька A4 з різними двигунами й історією, ми пояснювали в матеріалі про Audi A4 з пробігом на вторинному ринку; тут ми звузили розмову до одного покоління і одного бюджету.

Вам також може сподобатися