Головна » BYD Song Plus і Han у 2026: ціни, реальний пробіг і ресурс батареї

BYD Song Plus і Han у 2026: ціни, реальний пробіг і ресурс батареї

від Кравчук Георгій
0 коментарі
byd-song

У 2025 році BYD вперше обійшов Tesla за обсягами продажів чистих електромобілів у світі. В Україні бренд також зміцнює позиції: Song Plus стабільно тримається в топ-3 продажів нових електрокарів, а Han EV залишається одним із найпопулярніших електричних седанів преміум-сегменту. З 2026 року правила гри змінились: ціни враховують ПДВ 20%, що повернувся для електромобілів, що додало до вартості в середньому $3 000-5 000 порівняно з 2025 роком. Але навіть з урахуванням цього BYD залишається одним із найвигідніших варіантів на ринку.

BYD Song Plus EV у 2026

Що це за автомобіль

BYD Song Plus EV - компактний кросовер класу C/D, розмірами 4705×1890×1680 мм з колісною базою 2765 мм. Позиціонується як широкий позашляховик, що робить його найширшим кросовером у своєму класі. Для порівняння: Toyota RAV4 на 20 мм вужчий, VW Tiguan - на 30 мм. П’ять повноцінних місць, багажник 379 л у базі і до 1400 л зі складеними задніми сидіннями.

Комплектації і ціни в Україні 2026

На українському ринку у 2026 році Song Plus EV доступний у трьох основних конфігураціях. Ціни після введення ПДВ 20%:

КомплектаціяБатареяЗапас ходу CLTCОрієнтовна ціна
Standard71,8 кВт·год520 кмвід $26 500
Premium87 кВт·год605 кмвід $30 000
Flagship87 кВт·год605 кмвід $33 000

Привід у всіх версіях - задній, один електромотор потужністю 204-218 к.с. Повнопривідна версія з двома моторами у 2026 році представлена окремою моделлю Song Plus DM-i (гібридна) і Song L (наступне покоління).

Що входить у базову комплектацію

Навіть базова версія Song Plus EV комплектована щедро:

  • Панорамний люк площею 1,73 м² з електрошторкою
  • Система кругового огляду 360°
  • Адаптивний круїз-контроль і утримання в смузі DiPilot
  • Підігрів передніх сидінь і керма
  • Бездротова зарядка телефону 50 Вт
  • 15,6-дюймовий поворотний сенсорний екран
  • LED Matrix оптика

У комплектаціях Premium і Flagship додаються: вентиляція сидінь, підігрів задніх сидінь, аудіосистема з більшою кількістю динаміків, HUD-проєкція, електрорегулювання сидінь з пам’яттю.

Реальний запас ходу: що написано і що є насправді

Офіційні цифри Song Plus EV - 520 або 605 км за циклом CLTC. Китайський цикл CLTC помітно м’якший за европейський WLTP і значно м’якший за реальні умови. Реальний запас ходу для версії 605 кВт·год складає 480-500 км влітку та 410-440 км узимку. Для версії 520 км - відповідно 380-420 км влітку і 330-370 км узимку.

Формула перерахунку: CLTC × 0,78-0,82 = реальний запас ходу влітку. CLTC × 0,65-0,72 = реальний запас ходу взимку при температурі -10°C і нижче.

На що впливає реальний пробіг більше за все:

  • Швидкість: на 130 км/год запас ходу скорочується на 15-20% порівняно з міським режимом
  • Температура: при -15°C LFP-батарея може втрачати до 25-30% ємності без попереднього підігріву
  • Клімат: активний обігрів салону взимку “з’їдає” 10-15 км на кожну годину роботи
  • Швидка зарядка: Song Plus підтримує до 140 кВт, від 30% до 80% - близько 25 хвилин

BYD Han EV у 2026

Що це за автомобіль

BYD Han EV - повнорозмірний електричний седан класу D+, довжиною 4995 мм, прямий конкурент Tesla Model 3 Long Range і Mercedes EQE. Назва - на честь китайської династії Хань. Коефіцієнт аеродинамічного опору 0,233 Cd - один із найнижчих серед серійних седанів. Салон на п’ять місць із рівною підлогою і багажником 410 л.

Комплектації і ціни Han EV у 2026

Han EV доступний у трьох силових схемах: базова передньопривідна з акумулятором 65 кВт·год і запасом ходу 506 км, розширена передньопривідна з батареєю 77 кВт·год і запасом 605 км, та повнопривідна з двома моторами і батареєю 77 кВт·год із запасом 550 км.

КомплектаціяПривідБатареяЗапас ходу CLTCПотужністьЦіна в Україні
StandardПередній65 кВт·год506 км222 к.с.від $35 000
ExtendedПередній77 кВт·год605 км222 к.с.від $40 000
AWDПовний77 кВт·год550 км494 к.с.від $45 000
Han L EVПовний85,4 кВт·год610 км (CLTC)690+ к.с.від $52 000

Han L EV - оновлена версія 2025-2026 року з новою платформою, більшою батареєю і потужністю понад 690 к.с. Розгін 0-100 км/год - менше 3,7 секунди.

Реальний запас ходу Han EV

Реальні показники Han EV Extended (605 км CLTC): влітку по трасі на 110 км/год - 450-480 км, взимку при -10°C - 380-420 км. Версія AWD через більшу масу і вищий споживач має реальний пробіг приблизно на 8-10% менший за Extended.

Швидка зарядка Han EV підтримує до 120 кВт - від 10% до 80% близько 40 хвилин. Han L EV отримав підтримку 150 кВт.

Blade Battery: ресурс і реальна деградація

Центральна технологія всієї лінійки BYD - батарея Blade Battery на літій-залізо-фосфатній хімії (LFP). Це принципово інша хімія порівняно з NMC-батареями Tesla або BMW.

Чим LFP відрізняється від NMC

Головних відмінностей дві. Перша - безпека: LFP-елементи при проколі або перегріві не займаються і не виділяють вогонь - так звана “термічна стабільність”. Саме тому Blade Battery вважається однією з найбезпечніших батарей у класі. Друга - довговічність: LFP витримує значно більше циклів заряджання-розрядки, ніж NMC.

Кількість повних циклів зарядки-розрядки Blade Battery перевищує 3000-5000, що відповідає пробігу від 1 до 1,5 мільйонів кілометрів за умов нормальної експлуатації. Це теоретичний показник - на практиці не всі цикли повні, і ресурс виходить ще більшим.

Гарантія BYD на батарею

BYD розширила гарантію на тягові батареї для европейського ринку до 8 років або 250 000 км пробігу залежно від того, що настане раніше. Для ринку України більшість імпортерів надають гарантію 8 років або 200 000 км на батарею з мінімальним збереженням 70% ємності наприкінці терміну.

Реальна деградація: що показує практика

Згідно з дослідженням Geotab по майже 10 000 електромобілів, сучасні батареї електромобілів втрачають у середньому 1,8% ємності на рік. Для LFP-батарей, зокрема Blade Battery, деградація ще менша - в середньому 1-1,5% на рік.

Практичний розрахунок для Song Plus EV (605 км CLTC, реальний літній пробіг 490 км):

  • Через 3 роки: втрата 3-5%, реальний пробіг 465-475 км
  • Через 5 років: втрата 5-8%, реальний пробіг 450-465 км
  • Через 8 років: втрата 10-12%, реальний пробіг 430-440 км

Лидером за надійністю залишається BYD завдяки своїм батареям серії Blade, які практично не деградують протягом перших 5-7 років експлуатації” - така оцінка фігурує в більшості порівняльних тестів 2025-2026 року.

Як зберегти ресурс батареї

Кілька правил, що суттєво впливають на довговічність:

  1. Не заряджати до 100% щодня - оптимальний діапазон 20-80%. До 100% - тільки перед дальньою поїздкою.
  2. Не залишати батарею нижче 10% на тривалий час.
  3. Уникати частої надшвидкої DC-зарядки (понад 150 кВт) - для Blade Battery менш критично, ніж для NMC, але все одно прискорює знос.
  4. Для LFP-батарей (BYD) рекомендується раз на місяць заряджати до 100% для калібрування BMS.
  5. Взимку вмикати попередній підігрів батареї через застосунок за 15-20 хвилин до поїздки.
byd-han

BYD vs Tesla: де реальна різниця у 2026

Порівняння BYD Song Plus і Tesla Model Y - найпоширеніший запит при виборі електрокросовера у 2026 році.

ПараметрBYD Song Plus EV (87 кВт·год)Tesla Model Y Long Range
Ціна в Українівід $30 000від $42 000-45 000
Батарея87 кВт·год LFP75-82 кВт·год NMC
Реальний пробіг влітку480-500 км480-510 км
Реальний пробіг взимку380-420 км350-390 км
Максимальна зарядка140 кВт250 кВт (Supercharger)
Зарядна мережаCCS2 (загальна)Supercharger + CCS2
Ресурс батареїLFP, 3000+ циклівNMC, 1500-2000 циклів
ПідвіскаМ’якіша, комфортнаЖорсткіша, спортивна
Інтер’єрБільше фізичних кнопокМінімалізм, один екран
OTA-оновленняТакТак

Якщо ви шукаєте максимальну зарядну мережу і спортивний характер - Tesla, якщо важливіша ціна, комфорт підвіски і довговічність батареї - BYD”, - такий висновок більшості порівняльних тестів 2026 року.

Ключова різниця для України: мережа Supercharger Tesla значно щільніша і швидша (250 кВт проти 140 кВт у BYD). Але ціновий розрив у $12 000-15 000 між порівнянними версіями - вагомий аргумент на користь BYD для більшості покупців.

Що варто знати перед покупкою

Кілька практичних нюансів, які рідко згадуються в рекламних матеріалах.

По-перше, після введення ПДВ 20% у 2026 році різниця між “сірим” ввезенням і офіційним каналом скоротилась - офіційні імпортери тепер конкурентніші за ціною, ніж раніше. Офіційна гарантія і сервіс - вагомий аргумент на їх користь.

По-друге, мова інтерфейсу. Більшість BYD, що надходять в Україну, мають або китайський, або англійський інтерфейс. Офіційні імпортери локалізують меню. Перевіряйте наявність українського або хоча б зрозумілого інтерфейсу перед підписанням договору.

По-третє, CCS2 зарядка. Song Plus і Han EV підтримують CCS2 - стандарт, поширений в Україні. Сумісність з мережами YASNO, Autoenterprise, DTEK - повна. Проблем із зарядкою в більшості міст і на трасах Київ-Львів-Одеса немає.

По-четверте, ТО. Електромобілі BYD потребують технічного обслуговування раз на 12 місяців або 20 000 км. Порядок витрат на ТО - в 3-5 разів менший, ніж на бензиновий автомобіль: без заміни масла, фільтрів, ременів і свічок. Основні витратники - гальмівна рідина, фільтр салону і шини.

Вам також може сподобатися